GÖKOVA YELKEN KULÜBÜ

Avrupa’dan Kupa ile Döndük

Her yıl İtalya’nın İmperia şehrinde düzenlenen İmperia Winter Regatta yarışları, yeni sezonlara hazırlık yapan tüm sporcuların katılımına açık olarak gerçekleşmektedir.

Bu sene aralarında Olimpiyat’lara katılmış, Avrupa Şampiyonluğu ve Dünya Şampiyonlukları bulunan atletlerin de olduğu toplam 10 ülkeden 27 ekibin yarıştığı Şampiyonada, Gökova Yelken Kulübü sporcularımız Mustafa Sergen Birincioğlu ve Fırat Şahin ekibi şampiyonayı 2. olarak tamamladılar. 

Hafif hava koşullarında gerçekleşen Şampiyonanın hazırlıklarını tamamlamak amacıyla Genova’da bulunan Yacht Club Italiano’da 5 gün ve yarışın yapılacağı İmperia’da 8 gün antrenman yapan takımımız, antrenmanlarını kulübümüz antrenörü Melih Altınkut, İtalyan antrenör Simone Malagugini ve Avrupa-Dünya Şampiyonlukları bulunan sporcular ile gerçekleştirdi.

Bu başarılarıyla bizleri sevindiren ve gururlandıran ekibimiz 2017 yılında İtalya’da gerçekleşecek Avrupa Gençler Şampiyonası ve Japonya’da gerçekleşecek Dünya Gençler Şampiyonası için bizleri umutlandırdı ve yaptığımız çalışmaların karşılığını vereceklerini bir kez daha gösterdi.

Şampiyonayı tamamlayan ekibimiz Türkiye’de geçen 4 günlük aranın ardından tekrar çalışmalarına devam etmek üzere İtalya’ya geri dönerek antrenmanlarına başladı.

Sporcularımızın bu heyecan dolu maratonunda hızla yükselişe geçen performansları ve aldıkları başarıları için kutlar, başarılarının devamını dileriz.